SCP-PL-206

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-206

Klasa podmiotu: Bezpieczny Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Podmiot znajduje się aktualnie w Strefie Badawczej 3, w pomieszczeniu o wymiarach 2,5 [m] x 2,5 [m] x 2,5 [m]. Przechowalnia wykonana jest ze betonu, pokrytego grubą warstwą stali [10mm]. Oba obiekty są przechowywane w osobnych pojemnikach wykonanych z drewna 20 [cm] x 5 [cm] x 2,5 [cm] , zamknięte w metalowej skrzynce 23 [cm] x 12 [cm] x 3,5 [cm]. Klucz posiada Doktor [ZMIENIONO] i dyrektor [ZMIENIONO]

Przechowalni powinno doglądać co najmniej dwóch [2] pracowników z drugim [2] poziomem uprawnień. Muszą się upewnić czy skrzynia jest szczelna i czy SCP-PL-206-1 i 2 są na swoim miejscu.

Opis: SCP-206 to 2 długopisy marki ████. Podmiot SCP-206 dzieli się na SCP-206-1 (niebieski) i SCP-206-2 (czerwony). Długopisy są w pełni kompletne i nie przejawiają anomalnych funkcji. Anomalie można zaobserwować dopiero używając długopisów.
Oba długopisy nie posiadają atramentu tylko wykorzystują substancje uzyskane od piszącej osoby.

SCP-206-1: Niebieski długopis przekształca wodę zawartą w organizmie piszącego na jasno-niebieski tusz. Przedmiot pobiera ją przez dłoń "żywiciela" powodując jego stopniowe odwodnienie. Testerzy zgłaszali nieustanne pragnie podczas używanie SCP-206-1. Nie zauważono innych anomalnych funkcji podmiotu.

SCP-206-02: Czerwony długopis charakteryzuje się blado-czerwonym atramentem. Tusz ten jest przekształconą krwią piszącego. SCP-206-2 pobiera ją z tętnicy ręki trzymającej przedmiot. Dłuższe pisanie prowadzi do duże utraty krwi i stracenia przytomności. Testerzy odczuwali dziwne uczucie używając podmiotu po ok.20 minutach pisania tracili świadomość.

SCP-206 zostało znalezione przez agenta ███████ w miejscowości ████████████ na Śląsku w dniu 6.██.19██. Obiekt leżał na biurku znanego pisarza który zmarł na wskutek wycieńczenia organizmu podczas zbyt długiego pisania.obiekt został przetransportowany do pobliskiej placówki fundacji w dniu 14.██.20██. SCP-206 nie wykazuje innych niebezpiecznych anomalii i należy opisywać go jako podmiot bezpieczny.
SCP-206 zostało przeklasyfikowane do obiektu eculid po incydencie 001-A.

Incydent 001-A:
Dr Andrzej ████ w przypływie energii postanowił sprawdzić działanie obiektu po zamienieniu wkładów. Po przyłożeniu długopisu do kartki papieru i napisaniu paru znaków doznał bardzo ciężkich obrażeń dłoni (złamań w 24 miejscach).

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License