SCP-PL-200 "Zmienna waluta"

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-200

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne czynności przechowawcze: Wszystkie instancje SCP-PL-200 należy przechowywać osobno w pudełkach o wymiarach 10x10x5cm ze stali nierdzewnej. Zabezpieczone w ten sposób instancje podmiotu są przechowywane w skrytce █████ w ośrodku ██. Próby kradzieży lub klonowania podmiotu będą karane terminacją.

Opis: SCP-PL-200 został znaleziony w Polskim mieście graniczącym z Czechami Złotym Stoku pod postacią grosza praskiego. Swoje anomalne właściwości objawił kiedy na wystawie o tematyce historii walut i składu monet w Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota w Złotym Stoku zmienił swoją postać z Czworaka w grosz praski. Powiadomiono o tym zajściu policje a następnie informacje trafiły w ręce fundacji. Fundacji udało się poddać amnezji klasy A wszystkich którzy wiedzieli o zajściu. Podmiot to w chwili pisania tego tekstu amerykańska ćwierć centówka z 1892 roku. SCP-PL-200 co jakiś czas zmienia się na różne waluty zarówno w postaci banknotów jak i monet. Dotąd zanotowano również między innymi takie waluty jak Dolar Zimbabwe, Rubel Rosyjski i Jen Japoński.

Dotknięcie podmiotu przez inną monetę bądź banknot skutkuje zmianą go w kopie SCP-PL-200 pod warunkiem że nikt na niego nie spogląda. W ten sposób fundacja stworzyła dwie kopie które od teraz będziemy nazywać SCP-PL-200-b i SCP-PL-c a oryginał nazywać SCP-PL-200-a. Po zetknięciu różnych walut z SCP-PL-b oraz SCP-PL-c nie następuje klonowanie ani
żadna inna anormalna reakcja.

Po zmianie SCP-PL-200-a w inną walutę, następuje również zmiana SCP-200-b i SCP-200-c lecz w inną walutę. Nie zanotowano jak dotąd przypadków w których jakakolwiek waluta by się powtarzała. Trwają obecnie badania które mają stwierdzić czy zmiana formy instancji jest od czegoś zależna.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License