Scp-PL-193
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-193 (Nieśmiertelna ruletka)

Klasa podmiotu: Euclid

Poziom Zagrożenia: Niebieski

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt ma znajdować się w oryginalnym opakowaniu producenta o wymiarach 250x150x50cm, w magazynie Ośrodka 15, w Sektorze 011. Ze względów bezpieczeństwa, dostęp do obiektu posiadają jedynie pracownicy z poziomem 4 lub wyższym. Zabrania się wyjmowania obiektu z opakowania, bez uprzedniego uzyskania pozwolenia od Administratora SCP-PL-193 oraz podania konkretnego powodu odbezpieczenia podmiotu.

Opis: SCP-PL-193 to pełny zestaw do gry w ruletkę amerykańską. Składa się z dwóch głównych części oraz akcesoriów do gry.
Stół ruletki - o wymiarach 230x130x10cm, wykonany jest z ciemnego drewna, gatunku Pyrus africana - grusza afrykańska. Blat tworzy laminowana płyta, na której umieszczona jest pianka oraz zielone sukno, okrywające blat. Na suknie nadrukowana jest nazwa producenta oraz numer seryjny. Po analizie dokumentacji firmy, nie odnaleziono numeru należącego do obiektu. Plansza do gry, umiejscowiona na blacie, podzielona jest na trzy kolumny po 12 pól, oprócz tego, dodatkowo są dwa pola, do obstawiania na czarne oraz białe.
Koło ruletki - o promieniu 20cm, również jest wykonane z ciemnego drewna. Po środku koła znajduje się cienka rączka z czterema ramionami. Wokół koła biegną dwa okręgi. Oba okręgi podzielone są na 38 przegródki, o identycznych rozmiarach. Dolny okrąg posiada naprzemiennie kolory czarny i biały, natomiast górny posiada 37 rodzajów organów i części ciała ludzkiego oraz liczba 00.
Do akcesoriów należą stalowa kulka oraz typowe dla ruletki żetony do gry, w ilości: 5 zestawów po 240szt - 6 rodzajów żetonów (100, 50, 25, 10, 5 oraz 1) po 40szt.
Właściwości anomalne obiektu aktywują się poprzez grę w ruletkę. Zasady gry są identyczne do normalnej amerykańskiej ruletki. Gracze obstawiają numery (w przypadku obiektu - organy bądź narządy ciała), krupier puszcza w ruch koło ruletki, a w przeciwnym kierunku puszcza stalową kulkę. Obstawienie danych pól skutkuje następująco: kiedy gracz wybierze np.białe oko, a kulka wypadnie nadane pole, wtedy oko gracza zostanie pozbawione wszelkich wad, zostanie odmłodzone, wszystkie komórki oka będą nowe, a ich starzenie się ulegnie zwolnieniu. Efekt odwrotny jest w przypadku obstawienia czarnego, obstawiany narząd bądź organ będzie szybciej ulegał gniciu i zepsuciu, bez możliwości odratowania, jednak wtedy gracz ma do wyboru, czy efekt ten przypadnie na niego czy innego gracza. Próby transplantacji okazały się porażkami, efekt anomalny przenosił się również na przeszczepione części ciała. W przypadku obstawienia błędnie, gracz zacznie odczuwać ogromny ból w części ciała jaką obstawił, niezależnie czy było ono białe czy czarne, wyjątek to pole 00, które działa neutralnie i nie wpływa w żaden sposób na użytkownika.

Szczegóły przejęcia obiektu:
O obiekcie Fundacja dowiedziała się w trakcie śledztwa nad nielegalnym handlem obiektami anomalnymi. W jednym z kasyn w mieście █████, odkryto SCP-PL-193, w trakcie użytkowania na nim. Jak się się okazało w trakcie dochodzenia, ustalono iż obiekt trafił do kasyna w trakcie migracji, z początkiem listopada w roku 1989. Na ten okres czasu przypada upadek Muru Berlińskiego. Od tamtej pory utworzyło się wiele nielegalnych miejsc hazardowych w tym w w.w. mieście.
W dniu ██.10.20██r., do budynku kasyna wkroczył wyszkolony oddział. Zabezpieczył około ██ obiektów anomalnych, w tym SCP-PL-198. W momencie akcji, obiekt był używany przez 5 mężczyzn. Późniejsze przesłuchanie wykazało iż pochodzili z zamożnych rodów. Natomiast wywiad lekarski oraz szczegółowe badania ujawniło liczne rany zewnętrzne oraz wewnętrzne.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License