SCP-PL-180

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-180

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne czynności przechowawcze: SCP-PL-180 przechowywany jest w standardowej przechowalni SCP w Ośrodku 6 w skrzydle dla obiektów klasy "Bezpieczne". Do przechowalni dostęp ma jedynie Personel Klasy D za pozwoleniem doktora stacjonującego w czasie testów.

Opis: SCP-PL-180 to określenie na: drewnianą skrzynkę z wysuwaną szufladką o wymiarach 30 [cm] X 30 [cm] X 30 [cm] określaną jako SCP-PL-180-1 i na humanoidalny, czarny byt nie posiadający rysów twarzy o wzroście ok. 185 [cm] który "spełnia marzenia" bądź "karze niegrzecznych ludzi". Przy próbie sfotografowania SCP-PL-180-1 zdjęcie zostaje "zabrane" przez SCP-PL-180-2. Nie można wyjaśnić w jaki sposób byt to robi.

Opis anomalii: Anomalia polega na wrzuceniu do szufladki SCP-PL-180-1 kartki z napisanym na niej swoim marzeniem i zamknięciu ww. szufladki. Po około 5 sekundach po wykonanym zadaniu za personelem pojawi się SCP-PL-180-2 i zacznie z nim rozmawiać i oceniać. Po ocenie albo byt spełni życzenie albo zabierze testera ze sobą mówiąc: "Czas ukarać niegrzecznych ludzi." (Do dziś nie udało się odkryć gdzie SCP-PL-180-2 zabiera ludzi).

Pozyskanie: SCP-PL-180-1 został odkryty w mieście █████ w województwie Pomorskim w gminie █████████ w regionie Kaszub północnych 12.04.20██. Agent polowy doktor Adam Z. kupił go na wystawie antyków mówiąc nieświadomie "Czas spełnić marzenia z dzieciństwa!". Po tym wydarzeniu podmiot został zabezpieczony przez Fundację.

Przesłuchania:
[USUNIĘTO]

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License