SCP-2872
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-2872

Klasa podmiotu: Euclid Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: ZASTĄPIONO: zobacz dodatek 2872-1. SCP-2872 musi być trzymany w prywatnej stajni, gdzie rezydujący tam personel ma się nim zajmować. SCP-2872 musi podlegać raz na sześć miesięcy pełnym badaniom fizycznym od personelu medycznego Fundacji i powinien być utrzymywany w jak najlepszych warunkach wyścigowych przy pomocy zatwierdzonych przez Fundacje dżokejów.

SCP-2872 musi wygrać Derby Kentucky przynajmniej raz na pięć lat.

ZASTĄPIONO: zobacz dodatek 2872-2. SCP-2872 powinien być zabezpieczony w zoologicznej celi przechowawczej 50 metrów pod Ośrodkiem 12. Wymiary tej przechowalni są obliczone by uniemożliwić SCP-2872 przyśpieszenie. Badania lekarskie są przeprowadzane raz na cztery tygodnie, aby upewnić się, że obiekt nie dostosowuje się do nowych procedur przechowawczych.

SCP-2872 jest obecnie niemożliwy do zabezpieczenia; wydział astronomiczny i satelity monitorują jego trasę i obliczają ostateczną trajektorie.

Opis: SCP-2872 to rasowy ogier o nieokreślonym pochodzeniu i rodowodzie, o wysokości 1,85 m i masie 485 kilogramów. Jest niezwykle wykwalifikowanym koniem wyścigowym, jego rekord w Derbach Kentucky wynosi 2:01. W normalnych okolicznościach, jego jedyną anomalną cechą jest fakt, że się nie starzeje.

Inna anomalna zdolność SCP-2872 objawia się pięć lat po ostatnim zwycięstwie w Derbach Kentucky. Kiedy jego zachowanie jest zgodne, z czasem stanie się niespokojny i będzie biegać w dużych pętlach. W ciągu dwóch dni od wejścia w tę fazę, SCP-2872 będzie to robił nieprzerwanie, przyśpieszając, aż stanie się wystarczająco szybki, by zburzyć wszelkie przeszkody i ściany na swojej drodze. W tym stanie jest fizycznie nienaruszalny.

Jeśli SCP-2872 nie zostanie zatrzymany, osiągnie maksymalną prędkość 320m/s. [NOTATKA: jest to niedokładne jak w dodatku 2872-2] i będzie kontynuował bieganie po nieregularnych torach mierzących setki kilometrów. Jedynym znanym sposobem na spowolnienie SCP-2872 jest usłyszenie słów ,,Hola, chłopie!”; spowoduje to zatrzymanie się na 50 m, choć głos musi być dostosowany, by uwzględnić efekt Dopplera, zanim osiągnie się pożądany efekt.

SCP-2872 zwrócił uwagę Fundacji w 196█, wkrótce po Derbach Kentucky tamtego roku, w którym, jak się uważa, zajął drugie miejsce. Jest to pierwsza zarejestrowana manifestacja instancji SCP-2872, która wykazuje swoje anomalne przyśpieszenie i była odpowiedzialna za zniszczenia wynoszące 30 milionów dolarów, w tym zniszczenie trzy milowego odcinka I-24. Po wielu próbach powstrzymania nieznanej anomalii, SCP-2872 został w końcu uspokojony przez reakcje nieznanego Afroamerykańskiego mężczyznę po 50-tce, uważa się, że jest to właściciel. Zgodził się zmienić opiekę nad SCP-2872 na Fundację, poprzez przedstawienie pięcioletniej zasady neutralizacji efektów destrukcyjnych, lecz wyszedł ze znaczną prędkością, nim został dalej przesłuchany. Próby ponownego namierzenia nie powiodły się.

Próby przechowywania SCP-2872, z aktywami Fundacji doprowadziły do dwóch kolejnych manifestacji, zanim ustalono prywatną stajnie i trenera, a SCP-2872 wygrywał kolejne Derby.

Dodatek 2872-1: Uważa się, iż obecne procedury zapewniają tylko uspokojonie SCP-2872, a rzeczywiście nie chroni przed jego manifestacjami - zobacz SCP:NOTAHOTEL. Jako taki, SCP-2872 został przeniesiony do własności Fundacji, a specjalne czynności przechowawcze zostały napisane od nowa, w celu zneutralizowania anomalii. - Dr J███, 200█

Dodatek 2872-2: W 201█, pięć lat po zwycięstwie SCP-2872 w Derbach Kentucky, zaczął on wykazywać niepokój, gdyż nie był zdolny do biegania, ani chodzenia w jego celi. Zaaplikowanie środków uspokajających nie przyniosło żadnych efektów, tak jak niezawodne ,,Hola, chłopie!", a pięć godzin później po rozpoczęciu stanu lękowego, SCP-2872 gwałtownie wyleciał z celi, przez powierzchnie Ośrodka 12, powodując ███ obrażeń i ██ ofiary śmiertelne. Po przełamaniu zabezpieczenia, SCP-2872 osiągnął prędkość ucieczki i wkroczył w trajektorie ku konstelacji Źrebięcia.

W chwili pisania, SCP-2872 znajduję się 10 lat świetlnych poza naszym Układem Słonecznym i wygląda na to, że stracił rozpęd. Obecna analiza sugeruje, że się obraca.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License