SCP-203 / 188
ocena: 0+x
314cq40.jpg.

Fotografia przedstawiająca SCP-203.

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-203

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-203 jest przechowywany w specjalnym kompleksie badawczym na terenie Fundacji o numerze ██ .Dostęp do niego ma jedynie personel o poziomie wyższym niż 3. Kompleks ma wymiary 30 [m] x 40 [m] x 20 [m].Komora w której jest przechowany SCP jest pozbawiona powietrza.Temperatura nie może przekroczyć 10 stopni Celsjusza.Gdy temperatura nagle wzrośnie, automatycznie należy wydać procedurę ██████, która polega na wprowadzaniu przez rurę makrodrobin ochładzających komorę. Gdy dojdzie jednak do znacznego wzrostu i nie wydania polecania procedury ██████ [patrz Incydent nr.1].
Co najmniej raz w tygodniu trzeba uruchamiać system ████████████ w celu zmiany ciśnienia w komorze. Strażnicy pilnują komory na 4 wartach ,które są zmieniane w godzinach: 6:00 , 12:00 , 18:00 , 0:00.
Do testów na SCP przydziela się więźnia Klasy D.Testy te mają zwykle na celu sprawdzenie i udokumentowaniu zachowań humanoida.

Opis:SCP-PL-203 są to dwie maski teatralne (SCP-203-A maska uśmiechnięta i SCP-203-B maska płacząca).Zostały one odkryte już przed naszą erą, a były one wykorzystywane w teatrze Greckim. Po wykonaniu dokładnych obliczeń, wyszacowano ,że SCP-203 został odkryty w ██ w. p.n.e. w Greckim mieście ██████ 228 km od Aten - stolicy. Aktorzy występujący na scenie zakładali je po czym odprawiali swoje sceny.Jednak po zakończeniu przedstawienia aktor nie mógł zdjąć maski po czym ona wychwytując jego nastrój ,jaki miał na scenie wybierała dla niego karę (maska płacząca dawała niezwykle bolesną i straszna karę , a uśmiechnięta - kara ośmieszenia i szybkiego zabicia).
Podczas odprawiania kary na aktorze, maska kontrolowała jego ruchy i zmieniała humor wszystkim ludziom ,których napotkała na zawsze. Każdy kto spotkał SCP-203 do końca życia był albo samotnikiem siedzącym na uboczy i plączącym nad własnym ,zrujnowanym życiem i swoją nadmierną głupotą wypominając sobie stare błędy popełnione przez siebie.Natomiast uśmiechnięta sprawiała ,że człowiek był zawsze radosny ,śmiał się z byle czego szyderczo.Dawała niepokój i strach innych.Osoba lubiła się bawić ,oraz zabijać.była w sobie zadufana i pełna szczęścia mordując kolejne osoby.
Po zabiciu aktora maska spadała mu z twarzy i czekała aż następna osoba założy ją.Działania masek zostały odkryte w ███ roku n.e przez ██████ ██████████. Maski owe zostały znalezione w Atenach tymże samym roku i przez tego owego człowieka.

Dodatek A

Nazwa Testu Test 203-██-A

Tester: D-871
Procedura: Wiezień Klasy D jest ubierany w specjalny kombinezon, który ma na celu zapobieganie zamarznięcia i oddziaływaniu SCP-203.D-871 jest wpuszczany do komory z kamerą MVA i krótkofalówką aby mieć połączenie z więźniem. D-871 ma na celu zbliżyć się do SCP-203 i śmiać się przed nim.
Rezultat: SCP-203-A też zaczyna się śmiać razem z więźniem po czym wiezień śmieje się szyderczo i nie może oderwać wzroku od objektu .D-871 śmieje się przez 2 godziny po czym pada na ziemie i umiera.
Wniosek:SCP-203-A działa na innych przez pobudzenie sie śmiechem drugiej osoby.

Dodatek B

Nazwa Testu Test 203-██-B

Tester: D-888
Procedura: Wiezień Klasy D jest ubierany w specjalny kombinezon, który ma na celu zapobieganie zamarznięcia i oddziaływaniu SCP-203.D-888 jest wpuszczany do komory z kamerą MVA i krótkofalówką aby mieć połączenie z więźniem.D-888 musi się zbliżyć do SCP-203, po czym musi się żalić i płakać przed maską. SCP-203-B zaczyna płakać i łzy spadają mu z oczu na podłogę. Tester ciągle płacze, po czym sytuacja powtarza się jak w 1 przypadku.
Rezultat: SCP-203-B zachowuje się podobnie jak w przypadku swojej podobizny uśmiechającej się.
Wniosek:SCP-203-B działa pobudzając go płaczem i żalem drugiej osoby.

Dodatek C- Praca autorska ██████ █████████ :** "Śmiech i płacz"**

SCP-203-A

Dokładny opis śmierci wywołanych przez SCP-203-A
SCP-203-A jest dość specyficzny.Jego zdolności są nadzwyczajne i trudne.


WSTĘP USUNIĘTO


Kiedy osoba była na scenie postacią śmieszną i zabawną ,maska zmienia się na
uśmiechniętą i "pochłania" aktora do głębi umysłu.Tam na oczach ogromnej publiczności > staje cały [UTAJNIONO] i wszyscy się z niego śmieją.Aktor zawstydzony ucieka w ciemność , po czym trafia na ogromna przepaść, w której słyszy śmiech publiczności na jego widok.

SCP-203-B

Dokładny opis śmierci wywołanych przez SCP-203-B


WSTĘP USUNIĘTO


SCP-203-B Atakuje w ten sam sposób co jego uśmiechnięta strona.Jednak w jego głębi było dużo nienawiści i bólu.Kara jaka trafia postać zażaloną ,przytłoczoną i samotną jest ogromnie ciężki.Na jego własne ciało spada ogromny kamień żalu i jego zadaniem jest iść ze swym ciężarem. Osoba ze swym ciężarem nigdy nie może zostawić kamienia i wygrać z maską. Zawsze umiera.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License