SCP-001

Identyfikator Obiektu: SCP-001

Klasa Obiektu: Apollyon

Specjalne Czynności Przechowawce: SCP-001-Prime musi być przechowywany w pokoju o wymiarach 20m x 20m x 20m, o wzmocnionych, dźwiękoszczelnych ścianach oraz wzmocnionych drzwiach zrobionych ze stopu wolframu i stali węglowej których pilnuje dwóch agentów Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego która podlega fundacji.Wymagany dostęp do otwarcia drzwi to 5. Każdej nocy w o godzinie 00:00 musi być przeprowadzana procedura 546 Helter którą musi wykonać jeden Personel Wydziału Naukowego nazywanym "Celebrantem" , Jednego Personelu Klasy D nazywanym "Asystentem" oraz dwóch uzbrojonych strażników. Procedura 546 Helter polega na rozsypaniu przez Celebranta kręgu z soli oraz krwi wokoło Obiektu SCP-001-Prime, modlitwie przed nim oraz poświęcenia przez Asystenta Obiektu SCP-001-Prime. Niedopełnienie lub wypadek podczas przeprowadzania procedury skutkuję natychmiastowym zamknięciem komory oraz wdrążeniem Blokady Kodu Superblank.

Opis: Podmiot SCP-001-Prime jest przetrzymywany w Ośrodku ██, w sali nr. ██. Podmiot-SCP-001-1 uznawany jest za najgroźniejszy oraz najniebezpieczniejszy podmiot w całej Fundacji. Z malunków ściennych znalezionych w pradawnym grobowcu wynika że starzy mnichowie uwięzili tam "Pożeracza Galaktyk" w posągu który go reprezentuję. Jest on wysoki na 250 km oraz posiada moc do zniszczenia całego wszechświata w razie uwolnienia się z posągu któremu został tylko jeden fragment jakim jest prawa noga, obiekt został przywieziony z 4 fragmentami które odpadły z posągu w fundacji co skutkowało różnymi groźnymi zdarzeniami w fundacji. Z dokumentów również wynika że odpadnięcie 1 części posągu było przyczyną wywołania 2 Wojny Światowej. Odpadnięcie 4 fragmentu spowodowało pożar poprzedniej placówki i śmierć 5 milionów ludzi.

Podmiot SCP-001-1 jest uznawany za jednego z 6 braci Końca niestety fundacja nie odkryła reszty braci lecz uważa się że on jest najpotężniejszym z 6 braci. Dalsze informacje na temat obiektu są nie znane.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License