SCP-PL-0

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-0

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: W przypadku odnalezienia obiektu SCP-PL-0-A
należy natychmiast przechować go w pomieszczeniu bez okien, ze ścianami z poduszek lub innej bezpiecznej nawieszchni. Zabecpieczyć i pod żadnym pozorem nie wypuszczać. W przypadku odnalezienia obiektu SCP-PL-0-B Należy zabić i zabezpieczyć ciało.

Opis: SCP-PL-0 to myślący podmiot nie materialny z możliwością przejęcia kontroli nad cząstkami ludzkimi i połączenia ich w jedną jednostkę humanoidalną nazywaną SCP-PL-0-A owa jednostka potrafi rozpylić w powietrzu gaz który przejmuję kontrolę nad najatrakcyjniejszymi pracownikami fundacji lub po prostu ludźmi (np. żołnierzami lub w przypadku fundacji uzbrojonymi pracownikami) SCP-PL-0-A Potrafi mówić natomiast SCP-PL-0-B jest pozbawiany tej umiejętności przez SCP-PL-0. Obiekt SCP-PL-0-B Potrafi zabijać natomiast SCP-PL-A tylko dowodzić objektami z podmiotem "B". Gdy SCP-0-A straci możliwość zagrożenia postanawia popełnić samobójstwo w dowolny sposób (Uderzyć głową w ściane, zastrzelic się itp.). Po samobójstwie ponownie zyska stan niematerialny i zacznie przemieszczać się po placówcę.

Dodatek B-2:
SCP-PL-0 po raz pierwszy został złapany i zamknięty w pomieszczeniu dla niego.
Natychmiastowo przesłuchano obiekt.

"Przesłuchiwany": SCP-PL-0-A
Przesłuchujący: Dr. ██████████
Przedmowa:Po zchwytaniu SCP-PL-0-A po jego pojawieniu się w Placówce Fundacji rozpoczęto z nim konwersację.

Dr. ██████████ : Rozumiesz mnie? Jesteś w stanie rozmawiać? Potrafisz co kolwiek powiedzieć?
[Chwila przerwy]
SCP-PL-0-A : Jestem o wiele od was potęrznieszy, nie możesz ze mną rozmawiać [Próbuje się zabić uderzająć głową w podłogę] Co?! Już mnie przejrzeliście? Próbuje się zabić? Brawo!
Dr. ██████████ : Nie możesz zginąć a wiemy że jesteś w stanie zmieniać stan skupienia. Byli byśmy głupcami gdybyśmy podłożyi ci pod nos Ścianę o którą możesz rozbić głowę..
SCP-PL-0-A : Jestem w stanie cię zabić. Jeżeli mnie wypuścisz, ciebie nie zabije.
Dr. ██████████ : [Patrzy się za siebie w stronę drzwi, gdzie stoją strażnicy] Obiekt myślący, próbuję wykonać szantaż, wyjdźcie i zamknijcię za sobą drzwi, nie jesteście przydatni jest bezbronny...
SCP-PL-0-A : Wszystko słyszę... [Śmieje się] Nie wierzę że traktujesz mnie jak głupca, skoro potrafię narobić tyle szkód i sami nazywacie mnie " obiektem myślącym " przez to że jesteście debilami, sami sobie robicie wiele szkód...
Dr. ██████████ : Nie sądzę... [Odwraca się do podmiotu] jesteś teraz bezbronny...
SCP-PL-0-A : Ale inteligentiejszy od was wszystkich...
Dr. ██████████ : To my ciebie więzimy i to ty jesteś teraz w pomieszczeniu wypełnionym poduszkami...
SCP-PL-0-A : Jesteś pewny że to ja jestem uwięziony?
Dr. ██████████ : A czy to ja mogę od razu stąd wyjść? Czy to ty?
SCP-PL-0-A : Jak już to obydwaj jesteśmy uwięzieni...
Dr. ██████████ : Ja mogę wyjść...
[Krzyki zza drzwi pomieszczenia]
Głos z Głośnka Na korytarzu : Jeden z  SCP-PL-0-B nie został powstrzymany. Agenci fundacji zapewnią ochronę dla wszystkich! Prosimy nie panikować!
Dr. ██████████ : Nie uciekniesz z tąd mimo to... Został ci tyko jeden taki bezmózg... Za chwilę będzie martwy a ja z tąd wyjdę...
SCP-PL-0-A : To ja mam nad nim kontrolę... To ja nim steruje [Odgłosy strzałów] To ja jestem twoim oprawcą [Łapię za rękę doktora]
Głos z Głośnika Na korytarzu: SCP-PL-0-B Zneutralizowany.
Dr. ██████████ : No niestety, ja wychodzę [Wychodzi z pomieszczenia]
SCP-PL-0-A : [Po wyjściu doktora szepcze sam do siebie] Jeszczę cię zabiję cwaniaczku...
[SCP-PL-0-A Zaczyna próbować się zabić na wszystkie sposoby do końca obserwacji przez kamery]

Podsumowanie: Dr. ██████████ nie zdołał przeprowadzić konwersacji pomyślnie, zdenerwował się i zaczął prowokowac SCP-PL-0-A przez co on sam skończył przesłuchanie. Na szczęście poznaliśmy inteligencję i wiele cech SCP-PL-0-B.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License