Propozycja SCP-PL-016
ocena: 0+x

Indentyfikator podmiotu: SCP-PL-016

Klasa podmiotu: Euclid Keter (Po incydencie z 20██ roku, kiedy ów obiekt zrobił się bardziej niebezpieczny i niekontrolowany)

2myd8vo.jpg

SCP-PL-016 na ujęciu z kamery.

Specjalne Czynności Przechowawce: anomalia wymaga celi średniej wielkości, która jest szczelnie zamknięta. W razie ataku oraganizmu zamierzonego na pracownika należy uruchomić piskliwy dźwięk o 85 decybelach, który organizm znosi negatywnie. Ze względu na bezpieczeństwo należy monitorować obiekt 24 godziny na dobę. Trzy razy dziennie w godzinach około 7:00, 14:30 i 19:00 należy podać podmiotu jedzenie jadalne przez ludzi. Podmiot wymaga także oddzielnego pokoju, służącego jako łazienkę.

Opis: SCP-PL-016 prawdopodobnie jest nastolatkiem, co można wywnioskować z wyglądu który najczęściej przybiera. Jego dokładnie rozmiary nie są znane z powodu posiadania przez obiekt zdolności do zmiany kształtu. Byt rzadko kiedy przybiera postać materialną, gdyż korzystając z kolejnej anomalii jaką posiada, zamienia się w cień. Dlatego też tak dokładnie trzeba dbać o zamknięcie pomieszczenia.

Większość osób, która przebywała w pokoju z wyżej opisanym osobnikiem skarżyła się później na senne koszmary, w których często przejawiał się motyw śmierci, spalonych domów i płaczących dzieci. Dalsza analiza tego zjawiska prowadzona przez m.in. dr █████ dowiodła, że owe sny mogą mieć związek z historią podmiotu.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License