podmiot doskonały

Indentyfikator podmiotu: SCP-061

Klasa podmiotu: Keter

Specjalnevczynności przechowawcze:

Podmiot SCP-061 MUSI być przechowywany 24h na dobę w małej skrzynce po amunicji
z drugiej wojny światowej oznaczonej jako SCP-061 A która z zawartością w postaci podmiotu
MUSI zostać przechowana betonowej komorze próżniowej o wymiarach 1x1 metra.
Środek MUSI być monitorowany przez zwykłe kamery przemysłowe 24h na dobę.
Wejście do miejsca składowania betonowego pokoju MUSI być chronione przez dwunastu agentów fundacji o poziomie nie mniejszym niż 4 wyposażeni w karabinki FN-P90H i kombinezony HAZMAT. W razie rozszczelnienia betonowej próżni i ukazaniu się metalowej skrzynki mają rozkaz zniszczyć SCP-061 praz SCP-061 A.

Opis:

SCP-061 został znaleziony w placówce numer 12 w śmieciach. Agent myśląc że ktoś przez przypadek wyżucił flagę fundacji do kosza przypiął ją do kawałka drewna i powiesił przy wejściu do placówki. Kiedy agent poziomu 4 chciał wejść do placówki flaga rozpoczęła anomalie. Zdarzenie to nazwano SCP-061 D. SCP-061 to nie nic innego niż zwykłe płótno z obrazkiem podobnym do loga fundacji. SCP-061 wykazuje mocną i agresywną anomalię w postaci wybuchu gazu poziomu 3 która zawiera w sobie chemiczny skład pierwiastków atomu, potem wytwarza ogień który powoduje wybuch gazów. Podmiot zachowuje się tak tylko do pracowników fundacji poziomu: 2,3,4. Przejawia też skrajne zainteresowanie radą O5. Do pracowników inną i mniejszą rangą podchodzi mniej agresywnie: daje im lekarstwa w postaci gazowej oraz usypia na godzinę dając im miłe sny. Podczas badań podmiot wykazuje pamięć do ludzi. Nie daje już "prezentów" tym którzy już je dostali.

Zachowanie:

SCP-061 można wyjmować z pokoju raz na pięć lat pierwszego dnia wiosny. Kiedy zostanie wyjęty w betonowej próżni, nawet tylko z pokoju, w inny dzień niż pierwszy dzień wiosny uruchomi się negatywna anomalia( opis w dodatku 61 1 ) która może zniszczyć połowę placówki. SCP-061 cały czas przejawia anomalie gazowe więc musi być zamknięty w SCP-061 A który absorbuje gaz( wyjaśnienie w dodatku 61 2). Ze względu na te anomalie agenci chroniący SCP-061 muszą nosić kombinezony HAZMAT. SCP-061 wytwarza gazy w zależności do osobyz którą manifestuje-dotyka. Wspomniane jednostki rangą niższą niż 2 i tak dalej otrzymują miły rezultat gazowy w postaci leku oraz miłych snów, ale podmiot pozwala na to człowiekowi tylko jeden raz.

DODATEK DO POWYŻSZEGO TEKSTU: z badań pozyskanych w 2015 roku podmiot nie działa na inne gatunki niż ludzki.

DODATEK 61 1: podmiot zaczerwienia się po czym z jego nitek wysącza się gaz. Kiedy gaz roztrwoni się na całe pomieszczenie lub 2 km kwadratowe. Po tym czynie flaga się zapala a wszystko się wysadza.
DODATEK 61 2: metalowa skrzynka rdzewieje jes zimna i przepuszcza gaz w próżnię która nie pozwala rozprzestrzenienie się gazu a metalowa skrzynia usypia i go chłodzi.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License