Mroźna Szklanka
long.jpg

Identyfikator Podmiotu:SCP-PL-018

Klasa Podmiotu:Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze:SCP-PL-018 jest zabezpieczony w standardowym sejfie ze wzmocnionej stali o wymiarach 0,30[m] x 0,35 [m] x 0,25 [m] w magazynie 4C. Wszyscy pracownicy znajdujący się w pobliżu obiektu powinni być wyposażeni w pełny strój termoizolacyjny oraz małą, przenośną grzałkę modelu 34-███. W przypadku wystąpienia poczucia ogólnego chłodu lub bólu głowy należy natychmiast uruchomić grzałkę.

Opis: SCP-PL-018 to szklanka wykonana prawdopodobnie ze wzmocnionego szkła o wysokości 30 [cm] oraz pojemności 200 [ml] firmy ████████. Anomalne właściwości obiektu pozostają ukryte do czasu, gdy dostanie się do niej jakikolwiek widoczny obiekt o temperaturze wyższej niż 0 stopni Celsjusza. Gdy jednak to się stanie, SCP-PL-018 błyskawicznie obniży temperaturę tego obiektu do zera bezwzględnego (-273 stopnie Celsjusza), a następnie zacznie emanować tą temperaturą, zmierzając do całkowitego zamrożenia wszystkiego w obrębie 10 m od siebie.

Wszelkie próby zniszczenia SCP-PL-018 zakończyły się porażką, obiekt zdaje się być niezniszczalny.

Pozyskanie:Obiekt został pozyskany ██-05-20██ przez agenta ██████ po incydencie w domu na ulicy ██████████████, w którym zginęły przez zamrożenie 3 osoby. Śledztwo nie zdołało wyjaśnić przyczyny ich zgonu, więc wydarzeniem zainteresowała się Fundacja. Agent ██████ przeszukał dom i odnalazł SCP-PL-018 przy pomocy policjanta, któremu następnie zostały podane środki amnezyjne klasy B.

Dodatek 50-B:

Pod żadnym pozorem nie wolno wkładać żadnej żywej części ludzkiego ciała do obiektu, spowoduje to bowiem ████████████ wszystkich ludzi w obrębie 300 [██] od obiektu! -Dr ██████

[[>]]

ocena: 0+x
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License