SCP-177 "Nieupadły"

Raport o obiekcie SCP-177 potocznie nazwanym nieupadłum

Obiekt ten odkryto w kopalni diamentów w Angoli.

Kategoria Informacje
Dokładne współrzędne odnalezienia ██°S,██°E
Typ Humanoid, Żywy kryształ
Wielkość 3m wysokości, 1m długości, 2m szerokości
Szacowany wiek znaleziska 10tyś. lat
Niebezpieczeństwo Maksymalne
Stan W uśpieniu
Sposób przechowywania Zalanie stopem tytanu, chłodzenie ciekłym azotem i strażnicy 24h na dobę przy zmianach co 8h
Klasa Keter

Opis odnalezienia:

Po przebiciu ściany przy korytarzu ██, odkryto wielką komorę wypełnioną kryształami nieznanej substancji. W centrum komory stał wielki pojedynczy kryształ wyżej wymienionej substancji, zatopiony w nim była humanoidalna, przypominająca jaszczurkę czy smoka istota. Przy pierwszych badaniach istota "zbudziła się", wchłonęła kryształ i zaatakowała. Śmierć poniosło 28 pracowników których obiekt przemienił w statuły stworzone z kryształu w którym zatopiony był obiekt. Na statułach znajdowały się runy w nieznanym języku. Udało się ją pokonać dopiero gdy pod wpływem ataków rakietami na podczerwień, ponownie otoczyła się kryształowym kokonem. Od razy zawieziono znalezisko do placówki w ██████████, aby obiekt ponownie nie zaatakował.

Dokładny sposób przechowywania:

Obiekt zatopiono w specjalnej mieszance tytanu żelaza miedzi i złota. Mieszanka ta posiada wielką wytrzymałość i odprowadza energię termiczną z wnętrza kokonu. Aby jeszcze lepiej chłodzić obiekt zamontowano na ochronnej skorupie plątaninę rurek wypełnioną ciągle wtłaczany ciekły azot. A do tego cały czas pilnują go uzbrojeni w ciężką amunicje strażnicy przy każdej zmianie kutra następuje co 8h dwa zespoły po 12 pracowników zamienia się miejscami. W razie awarii systemów chłodzenia zostaje zamknięty cały sektor i zostaje wszczęty alarm stopnia czerwonego.

Opis:

SCP-177 to humanoid posiadający 2 pary skrzydeł i skórę pokrytą metalicznymi srebrzystymi łuskami. Oczy posiadają biały świetlisty kolor. Wśród cech" nieludzkich" znajduję się ogon, w.w. skrzyła i łuski, wystające z głowy rogi oraz podwójne kolana. Ubrany jest w dziwną jakby pochłaniającą światło zbroję. Gdy atakował z pleców wychodziły mu dodatkowe ramiona stworzone z jakby cieniowego dymu. Według relacji naocznych świadków potrafił się teleportować ale puki nie przebudzi się jest właściwie nie szkodliwy.
Kryształ z którego stworzony jest kokon oraz statuły nie jest zbudowany z znanego nam pierwiastka. Wytrzymuje temperaturę panującą w pracującym" Tokanak' u" czyli ok 500tyś. stopni celsjósza, próby zniszczenia za pomocą diamentowego wiertła spowodowały tylko utratę wiertła. Odłamek użyty do prób został znaleziony w jaskini. Datowanie substancji za pomocą węgla datowało znalezisko na 10tyś. lat. Specjaliści od języka dalej próbują rozgryść zagadkę run będących zarówno na zbroi obiektu jak i na statułach.

Właściwości anomalne które posiada obiekt:

  • Teleportacje się
  • Transmutuje istot żywych w kryształ
  • Pokrywa się kryształowym kokonem
  • Lata
  • Przywołuje dodatkowe ramiona stworzoe prawdopodobnie z czarnej materii zakończone niemalże niemożliwie ostrymi szponami

Wszelkie zdjęcia obiektu zostały usunięte.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License