SCP-00 NIEWYBUDOWANA PLACÓWKA

Nazwa: SCP-PL-00
Poziom zagrożenia: keter
Specialne czynności przechowywawcze: Patrolowanie obiektu dookoła przez dwóch strażników z poziomem dostępu 2 lub wyższym. Zmiana co 8 godzin.
Opis: SCP-PL-00 to jedna z placówek SCP odkryta w 22/6/1839. Żaden naukowiec ani pracownik nie wiedział o jej istnieniu aż do podanego dnia. To niemożliwe ,żeby absolutnie nikt nie wiedział o jej wybudowaniu. Również SCP-PL-27 nie chciał nic o tym powiedzieć (patrz T-D-2563). Na pierwszą ekspedycję wysłano czterech członków personelu klasy D wyposażonych w kamery przyczepione do boku głowy i mikrofony do komunikowania się z dr. Borałą (patrz T-F-2743)
Odkryto ,że obiekt może się przemieszczać w trybie aktywnym, średnio co 7-14 dni. Po zaprzestaniu przemieszczania się tworzy w środku siebie promieniowanie tworzące krótkotrwałe kopie SCP które najdawniej odkryto. Te kopie żyją około 6 godzin. Żeby zapobiec przemieszczniu się i wytwarzaniu promieniowania przez obiekt nałeży wystawiać go na ciągłe działanie światła.
,,Nikt nie może go zobaczyć"dr. Borała

T-D-2563
Próba dowiedzenia się od SCP-PL-27 o obiekcie. Rozmowe prowadzi dr. Borała.
dr. Borała: Witaj SCP-PL-27 mam do ciebie parę kolejnych pytań.
SCP-PL-27: Wiem.
dr: Jak powstał SCP-PL-00?
SCP Pewne pytania nie potrzebują odpowiedzi.
dr. Ale ja jej potrzebuje.
SCP Ja ci jej nie udziele.
[Doktor poirytowany wstaje i wychodzi]
Próba zakończyła się niepowodzeniem.

T-F-2743
Ekspedycja do placówki. Uczestnicy T-3528 T-6613 T- 9231 T-3202
12:32-Personel klasy D wchodzi do obiektu. Wygląda jak każdy inny tylko… nabyło w nim żywej duszy. Martwej zresztą też nie. Po wejściu głębiej do placówki 10 minut później czujniki w kamerach wykrywają dziwne promieniowanie. 15 minut później cały personel klasy D zginął w odgłosach SCP 173 i krzykach SCP 96.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License