bariera

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-071

Klasa podmiotu: Bezpieczny

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-071 aktualnie znajduje się w standardowym pokoju przechowawczym o niskim priorytecie zabezpieczenia; wymiary pomieszczenia wynoszą 8 [m] : 8 [m] : 5 [m]. W przypadku chęci prowadzenia doświadczeń na obiekcie w innym miejscu niż przechowalnia, wymagana jest zgoda doktora kierującego tj. dr Orłowskiej lub dyrektora. Doświadczenia z anomalią nie mogą być prowadzone dalej niż 28.45 km od miejsca pozyskania tj. punktu o współrzędnych ██°██'██.██"N ██°██'██.██"E (PATRZ Incydent k-247).
Jako, że anomalia nie stanowi zagrożenia dla życia zabezpieczenie tego stanowią: drzwi z zamkiem szyfrowym oraz dwie kamery bezpieczeństwa, jedna skierowana na drzwi, druga na obiekt. Dostęp od SCP-PL-071 posiadają uprawnieni pracownicy poziomu 2 lub wyższego pomimo tego, że obiekt jest w ciągłej fazie aktywności która trwa co najmniej od ██/██/2016. Na wniosek z dn. ██/██/2016 udzielam zgody na nieograniczone badania i eksperymenty z SCP-PL-071 - Dyrektor Sektora 10.

Miejsce pozyskania obiektu: Obiekt został pozyskany w dniu ██/██/2016 w ████████ (Województwo Świętokrzyskie). Ze względu na ogólną dostępność miejsca pozyskania SCP-PL-071 (często uczęszczane obrzeża wsi ████████), środki amnezyjne klasy A zostały podane całej pobliskiej wsi ████████ z której mieszkańcami obiekt miał bezpośrednią styczność. - Zgoda uprawnionego pracownika ██████████. Poziom uprawnień: 4 z dn. ██/██/2016. Zostało to wyjaśnione szczepieniem przeciwko domniemanemu ognisku Afrykańskiego Pomoru Świń w pobliskim lesie.
Zgodnie z PZA-12 ust. 3. Zezwalam na upublicznienie nazwisk doktorów kierujących badaniami; dr Orłowska, asystenci: dr Zaremba, dr Fijas, nad SCP-PL-071 ze względu na wymierne korzyści jakie może pozyskać Polska Filia Fundacji i [EDYTOWANO], podczas badania obiektu oraz zmodyfikowania jego właściwości do potrzeb Fundacji. - Dyrektor Sektora 10 dn. ██/██/2016.

Opis : SCP-PL-071 jest otwartym u góry prostopadłościanem o wymiarach podstawa 1.5 [m] x 1.5 [m] x 2.5 [m] bok.

Ściany boczne, oraz podstawa dolna SCP-PL-071 tworzą nieprzeniknioną barierę,
wykazującą się przy tym nadzwyczajną odpornością na wszelkiego rodzaju oddziaływania; fizyczne, chemiczne, radiacyjne. (PATRZ: Eksperymenty - seria 1).

Grubości ściany bocznej oraz podstawy dolnej porównywalna jest do rozmiarów jądra atomu helu [He] tj. rzędu 1 femtometra [fm]. Brak podstawy górnej umożliwia wejście do środka obiektu.
Badania warstwy aktywnej uniemożliwiającej dostanie się do wnętrza anomalii przez ściany boczne i postawę dolną nie wskazały żadnych właściwości odbiegających od normy.

Skład jej stanową:

  • Azot - 78.084 %
  • Tlen - 20.946 %
  • Argon - 0.9340 %
  • Dwutlenek węgla - 0.0407 %
  • Neon - 0.001818 %
  • Hel - 0.000524 %
  • Krypton - 0.0000114 %
  • Wodór - 0.000055 %
  • Metan - 0.00018 %

Anomalia jest całkowicie niewidzialna dla ludzkiego oka, jako że nie załamuje w żaden sposób promieni słonecznych ani światła widzialnego. Podjęto 35 prób sfotografowania lub uchwycenia zarysów SCP-PL-071 ( przy pomocy mikrofal, podczerwieni, ultrafioletu, promieniowania rentgenowskiego, gamma itp.) wszystkie z nich skończyły się niepowodzeniem, również te z użyciem SCP-PL-███.
Bariera stoi na półkuli z gleby (średnica: 2.50 m) na której stała podczas pozyskania, jest to typowa gleba z okolic ████████, nie wskazująca żadnych odstępstw od norm. Waga obiektu wraz z glebą to ok. 22 tony [T]1.

Obiekt nie porusza się.

Przy uderzeniu ciała obcego o SCP-PL-071 nie powstaje fala dźwiękowa.

W teście nr. 5 z udziałem D-3515 tester potwierdził, że przy kontakcie fizycznym z nieuzbrojoną dłonią, powierzchnia SCP-PL-071 "przyjemnie drży", potwierdziły to kolejne testy.

Badanie SCP-PL-071 wykazało, iż warstwa atomów tworzących barierę porusza się w regularnym rytmie. Atomy poruszają się równolegle względem siebie co daje odczucie podobne do drżenia przy kontakcie z nieuzbrojoną dłonią.

Drugą anormalną właściwością SCP-PL-071 jest fakt, iż bariera nieprzepuszczalna jest tylko w jedną stronę. Z zewnątrz do środka obiektu. Test nr 20 potwierdził, że obiekt testowy włożony do wnętrza prostopadłościanu, może swobodnie go opuścić. Nawet jego część przez którą przebiega bariera może się swobodnie poruszać dopóki całą swoją masą nie opuści wnętrza SCP-PL-071. Trwają rozważania czy SCP-PL-071 nie miało w swoim założeniu powstrzymywać czynników zewnętrznych w ingerencję we wnętrze. Jako, iż nie został znaleziony Obiekt SCP-PL-071-1 który miałby znajdować się wewnątrz SCP-PL-071 są to tylko przypuszczenia.

Dnia ██/██/2016 po przekierowaniu z Polskiej Centrali Fundacji do Sektora 10 wpłynęła oficjalna prośba o konsultacje odnośnie SCP-PL-071. Pozwolenia udzielono - Dyrektor Sektora 10. Autorem prośby był dr ██████ z regionu ██████████ japońskiej filii fundacji, badający SPC-JA-███. Była to niezniszczalna bariera w kształcie ostrosłupa prawidłowego trójkątnego [EDYTOWANO].
W okresie od ██/██/2016 do ██/██/2016 Sektor 10 współpracował z filiami japońską, rosyjską, tajską i francuską w związku z pojawiającymi się niezniszczalnymi barierami o foremnych kształtach w regionach działania tych filii.

ocena: 0+x
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License