Bazarek

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-046

Klasa podmiotu: Keter

14523617385550689446.jpg

SCP-PL-046 "Bazarek" podczas spoczynku na pancernej komodzie imitującej drewno.

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-046 To niezwykle zabójczy, nieprzewidywalny, zwinny i inteligentny obiekt. Należy przechowywać go w opancerzonym pomieszczeniu o całodobowej ochronie wypełnionym atrapą furnitury, aby czuł się on jakby nie był więziony. Jest on nie duży więc łatwo go przeoczyć w ciemnościach więc trzeba zapewnić mu cały oświetlony pokój z głośnikiem, przez który można mu puścić spokojną muzykę co go bardzo uspokaja. Mogą wchodzić do niego ludzie upoważnieni tylko na 45 minut, w przeciwnym razie obiekt zacznie wywoływać impulsy elektromagnetyczne, co powoduje wyłączenie się wszystkich elektrycznych urządzeń, w tym świateł na ok. 10 sekund. Należy wtedy jak najszybciej opuścić pomieszczenie.


Opis: SCP-PL-046 tzw. "Bazarek", jest szybkim, o wojskowym kamuflażu obiektem o niezwykle małej twarzy. Został on stworzony w roku 2010 w Indonezji. Ma kształt tuby przeciętej na pół o czarnych, okrągłych krawędziach. Nie ma stałego miejsca pobytu. (Lubi wdrapywać się na wysokie miejsca, na co pozwalają mu jego lepkie krawędzie). Według badań służą one jako rodzaj napędu. Jego tajną, rzadko używaną bronią jest jego urok. Zazwyczaj jest on spokojny i przyjacielski, do czasu, gdy robi się on głodny. Wtedy robi się nieprzewidywalny i nie widoczny w ciemnościach, a w lesie nawet za dnia. Trzeba go karmić co 1-dną godzinę specjalną mieszanką tuszu z ciastem czekoladowym. Nazwa bazarek wzięła się z jego ulubionego zajęcia, które całkowicie nie ma sensu. Uważa on, że handel z książkami przynosi mu jakieś zyski, dlatego codziennie do jego przechowalni wrzucany jest specjalny plecak pełen książek różnego rodzaju. W przeszłości był on wykorzystywany przez wojsko jako broń, która z czasem okazała się niezbyt skuteczna, gdyż wrogowie odkryli jak zwalczyć obiekt.

W roku 2013 pewien sławny polityk został zaatakowany przez obiekt, który wdarł się niezauważalnie do jego prywatnego odrzutowca. Następnie 45 minut przed lądowaniem w Nowym Jorku zaczął wytwarzać impulsy elektromagnetyczne przez które cała elektryka w samolocie przestała działać. Pilotom nie udało się uruchomić silników ponownie i doszło do ogromnej katastrofy.. Obiekt był na tyle szybki i zwinny, że zdołał się wydostać przez komorę podwozia, która była otwarta.

Dla niektórych osób jego kształt i mała uśmiechnięta "buźka" jest czymś co wywołuje u nich zauroczenie.

W roku 2014 podczas konfliktu między wojskami sojuszu północnoatlantyckiego, a rebeliantami w północnej Azji obiekt został transportowany w niewielkim, pancernym kontenerze by bronić flanki. Po paru godzinach zagładzania go został on wypuszczony na teren wroga. Gdy sprawdzał ulice natknął się na dziewczynę, która była zwiadowcą rebeliantów. Według wywiadu zauroczył ją swoim urokiem, który zmusił ją do opuszczenia broni po czym została brutalnie zaatakowana przez obiekt. Ofiara wykrwawiła się z powodu penetracji jej tułowia.

Po całej tej akcji SCP uciekł z miejsca akcji i dorwano go dopiero 24 lutego 2016 roku o godzinie 03:46 czasu środkowo europejskiego.

Dodatek: Naukowcom nie udało się zbadać anatomii SCP, oraz części obiektu odpowiedzialnych za wytwarzanie impulsów elektromagnetycznych.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License