Agent Zombik
ocena: 0+x
11tqzpi.png

Wyłączony SCP-PL-166.

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-166

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt znajduje się obecnie w magazynie 4B. Ulokowany jest w zwyczajnej drewnianej szkatułce o wymiarach 0,25 [m] x 0,15 [m] x 0,30 [m]. Podczas eksperymentów, zalecane jest nie przebywać w pomieszczeniu z uruchomionym obiektem dłużej niż 15 minut. Przebywanie powyżej 15 minut może się wiązać z urazami psychicznymi w postaci depresji, bezsenności oraz nerwicy. Dostęp do obiektu mają wszyscy pracownicy o upoważnieniu poziomu 3 lub wyższym.

Opis: SCP-PL-166 jest telefonem Nokia 3310. Badania wykazały, że bateria telefonu nie rozładowuje się, jednak owa bateria nie działa w innych, tych samych modelach tego typu, tak samo jak inne baterie nie działają w przypadku obiektu SCP-PL-166. W takim wypadku należy stwierdzić iż zarówno telefon jak i jego bateria stanowią jedność. Wnętrze obiektu wygląda normalnie, poza brakiem karty SIM, która zdaje się nie być potrzebna do działania. Wszelkie próby wkładania różnych kart SIM skończyły się brakiem odpowiedzi ze strony SCP-PL-166.

Po uruchomieniu telefonu wszystko wygląda normalnie, jednak wpisywanie różnych numerów, z którymi chcielibyśmy się skontaktować nie ma sensu. Obiekt za każdym razem łączy nas z tym samym (rozmówcą?). Po wystukaniu jakiegokolwiek numeru i zadzwonieniu, pojawia się seria trzech sygnałów, po czym zostajemy połączeni z bliżej nieznanym miejscem (próby zlokalizowania miejsca skończyły się niepowodzeniem). W tej chwili jedyne co słychać z telefonu to jęki, krzyki, płacz oraz trudne w zrozumieniu słowa. Osoba będąca po drugiej stronie zdaje się krzyczeć z bólu, tak jakby doznawała tortur zarówno cielesnych jak i psychicznych. W tle słychać również inne głosy, dźwięki palenia, siekania, cięcia, niekiedy słychać też wyraźnie odgłosy piły mechanicznej. Mimo usilnych prób skontaktowania się z obiektem, ten zdaje się nie reagować na głosy i pytania. Co jakiś czas obiekt po drugiej stronie zdaje się coś mówić, jednak jest to zakłócane i bardzo niezrozumiałe. Naukowcom badającym SCP-PL-166 udało się wychwycić takie słowa jak: "Pomocy", "Nadchodzą", "Idzie", "Nie", "Błagam", "Odejdź". Próby wysyłania sms-ów na jakiekolwiek numery skończyły się zaginięciem tekstu i brakiem odpowiedzi ze strony obiektu. Nie zarejestrowano również, by obiekt sam z siebie dzwonił. Telefon można też normalnie wyłączyć.

Obiekt został pozyskany przez Agenta ██████ dnia ██/██/2012 roku na bazarze w mieście ███████ (Polska), po tym jak jedna z kobiet zakupując telefon i próbując sprawdzić czy działa, wpadła w histerię. Kobietę, jak i innych świadków zabrano do █████, a następnie wypuszczono w przekonaniu, że wszystko było tylko złym snem. Sprzedawcę telefonu przesłuchano, jednak nie wiedział skąd pochodzi telefon, gdyż wiele tego typu telefonów widzi codziennie i nie sposób mu spamiętać, kiedy wpadł mu w ręce akurat ten konkretny. Po przesłuchaniu, postąpiono z sprzedawcą tak jak z wyżej wymienionymi ludźmi.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License